AudiA3165 schreef:
NOg een idee......om zuinig te rijden moet je in principe zo min mogelijk remmen...... scheelt weer wat kilo's onafgeveerd gewicht.
Maar even serieus, ik zie niet veel opties meer om substantieel bij te dragen aan een lager verbruik. Het zal vooral in zwaardere aerodynamisch aanpassingen zitten.
Er is genoeg te halen, maar dan moet je onder de motorkap zijn. Dat levert meer op (als je het goed doet) dan alle andere wijzigingen tot nu toe. Dat het wat complexer is dan plaatwerk en stoelen vervangen is punt 2. Je hoeft niet alleen (maar wel hoofdzakelijk) te denken aan wijzigingen aan de motor internals mbt frictie, vulling, massa, brandstofsysteem en calibratie, maar bijv ook aan een constructie waarmee je regeneratief kan remmen (lees: alleen accu bijladen als je remt/remt op de motor, of bijschakelen wanneer lading in de accu te ver daalt.
Zijn maar simpele opsommingen, maar zeker haalbaar als je dus serieus met de techniek aan de gang gaat.