Powered by Neostrada.nl


Plaats nieuw berichtPlaats reactie Vorige onderwerpEmail naar een Vriend.Sla dit onderwerp op als bestandPrintversieVolgende onderwerp
Auteur Bericht
Foeglass
Lite Member



Geregistreerd op: 1-12-2005
Berichten: 346


blank.gif
BerichtGeplaatst: ma 02 jun, 2008 19:25  Onderwerp:   (Geen Onderwerp) Reageer met quoteGa naar onderkant van PaginaNaar boven

Toch vreemd dat we alleen naar de uitstoot en verbruik kijken bij auto's met name de hybride auto's

het maken van de accu's voor deze milieu vriendelijk auto schijnt zeer milieu vervuilend te zijn, zelfs zo erg zelfs werd mij verteld dat je minstens 30 jaar moet rijden om kiet te spelen, maargoed na 20 jaar is de accu stuk...... dus hoe milieu vriendelijk is die hybride auto nou?
Mocht het niet zo zijn, wil ik het graag horen. want dan ben ik verkeerd geinformeerd.

In feite zijn die labels dan ook niet correct. ze kijken alleen maar naar de uitstoot en verbruik van de auto niet hoe deze is gemaakt en met welke materialen..

_________________
VW Golf III TDI 1Z '95
Vw Golf III Vr6 '96

   OfflinePersoonlijke Gallerij van FoeglassBekijk gebruikers profielStuur PMVerstuur mailBekijk de homepage
Senshin
Lite Member


Leeftijd: 25
Geregistreerd op: 5-1-2008
Berichten: 255
Woonplaats: Bruinisse
Auto: Golf 4 TDI 205.5
netherlands.gif
BerichtGeplaatst: ma 02 jun, 2008 19:53  Onderwerp:   (Geen Onderwerp) Reageer met quoteGa naar onderkant van PaginaNaar boven

bjeff schreef:
Dat is niet wat ik probeer te zeggen, wat nu als ze op een 325i een g-label plakken. Ernaast staat een 335i, wat voor een label moeten ze in jou ogen daaraan plakken dan?

Ik vind zelf de labels best duidelijk, zolang je maar per model bekijkt wat er vermeld word en niet merken door elkaar gaat gooien.


Het is duidelijk, alleen wat je nu ziet is dat de verbruiksopgaven en daarbij dus ook de CO2 uitstoot gewoonweg niet kloppen.
Idd, 325i moet F of G krijgen
en de rest dus G, dan klopt er iets van.
G = toch maximaal, of het nou veel meer of een beetje meer, het blijft toch G.

In belgie zie je dit ook, alleen daar doen ze hetzelfde met vermogen.

Dat hele doel van labellen klopt gewoon niet en persoonlijk vindt ik het niet met de waarheid kloppen.


EDIT: kijk maar naar 325i reeks van 2001 - 2005, dit gaat niet op, maar daar verbruiken ze nog 9.5liter op de 100, en heeft een G label.
en dat doen die na 2005 nog steeds, alleen zetten ze het op papier gewoon anders zodat ie ie een B label krijgt.

_________________
Probeer het maar niet vandaag, denk erover na.



Laatst aangepast door Senshin op ma 02 jun, 2008 20:17, in totaal 2 keer bewerkt
Maagd Geslacht:Man Tijger OfflinePersoonlijke Gallerij van SenshinBekijk gebruikers profielStuur PMVerstuur mailBekijk de homepageMSN Messenger
Tuxik
Lite Member



Geregistreerd op: 1-10-2006
Berichten: 3768


romania.gif
BerichtGeplaatst: ma 02 jun, 2008 19:55  Onderwerp:   (Geen Onderwerp) Reageer met quoteGa naar onderkant van PaginaNaar boven

Leuk Klappen Aanbid

_________________
52-RH-ZJ Golf+ BKD
10-FN-GR Golf 4 TDI
RB-TS-46 Golf 3 TDI
PZ-RB-36 Golf 3 TDI
HH-ND-35 Golf 3 TD
GS-67-BS Golf 1 LD

 Geslacht:Man  OnlinePersoonlijke Gallerij van TuxikBekijk gebruikers profielStuur PM
Berichten van afgelopen:      
Plaats nieuw berichtPlaats reactie  



Uw advertentie hier? Mail ons!OptiMotor
Diesel Service<a href="redirect.php?banner_id=11" target="_blank">VVT</a>
CeltempJos
Eenzet AutomotivePaul Versteeg Autos
JD Engineering<a href="redirect.php?banner_id=9" target="_blank">OBD Chiptuning</a>
Votrade
FasttechVan der Velden
<a href="redirect.php?banner_id=25" target="_blank">Chipmeister</a>
Vagtechniek

© TDI Club Nederland 2008

Nedstat Basic - Free web site statistics