Officieel: Audi R15 TDI, uw nieuwe Le Mans-koning
Audi’s diesels hebben de afgelopen jaren Le Mans gedomineerd. De legendarische R10 draaide al een tijdje mee, dus voor dit seizoen komt Audi met een nieuwe kandidaat voor de overwinning in de LMP1 prototype-klasse: de R15 TDI.
Audi is hiermee meteen de eerste fabrikant ter wereld die een ‘tweede generatie’ dieselracer ontwikkelt. De V12 uit de R10 wordt in de R15 vervangen door een lichtere, zuinigere en schonere V10 TDI die ruim 600 pk en 1.050 Nm levert. De turbo- en injectietechniek werden verfijnd en er zijn lichtere partikelfilters aan boord.
De aerodynamica van de R15 werd geoptimaliseerd door middel van CFD (Computational Fluid Dynamics), wat onder andere resulteerde in een hoge neus en een achterspoiler die aan de bovenkant is opgehangen. Ook staat de auto iets hoger op zijn wielen en is de wielbasis verlengd. Verder gebruikt de R15 voor het eerst een lithium-ionaccu, die lichter is en een hoger voltage levert. De koplampen bestaan uiteraard uit LEDjes.
De R15 TDI maakt zijn debuut op de 12 uur van Sebring op 21 maart. Aan de start van de 24 uur van Le Mans, op 13 juni, zullen drie exemplaren verschijnen.
BRON